1
/
9
1
/
9
$190.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$190.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$190.99
Price After Coupon
$190.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$906.99
79% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2105801
The perfect combination of style and function, this modern black oval glass island pendant light will become the focal point of your kitchen. The large design brings in plenty of light, perfect for large spaces, while the elegant color combination of black and gold adds a touch of luxury.
- Made of high-quality glass and metal, it is durable and corrosion-resistant to maintain its beauty for a long time.
- It is suitable for all kinds of decoration styles, whether it is modern or traditional, it can be perfectly integrated.
- The three/six lamp head design provides a variety of light options to meet different lighting needs.
- Height-adjustable to suit ceilings of different heights, providing personalized lighting design.
- Installation is easy and comes with detailed instructions and all installation accessories, saving time and effort.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 7.5" |
| Length | 30" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light,6-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service