1
/
13
1
/
13
$957.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $153.28 Coupon
Coupons Details
$804.71
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$957.99
16%
Off Over $0.00
-$153.28
Price After Coupon
$804.71
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,313.99
71% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21429341
This modern floor lamp, with its unique sculptural shape, becomes the highlight of your home decoration. Whether in the living room or study, it can add a touch of elegance and art to your space, serving as both a lighting tool and an aesthetic decoration.
- Adopt LED light bulbs, which are energy-saving and environmentally friendly, and reduce electricity bills.
- The lampshade is made of high-quality plastic, which is durable and easy to clean.
- The sculptural design creates a unique and modern visual effect.
- Suitable for various indoor scenes, such as living rooms and bedrooms, to enhance the style of the space.
- The foot switch design makes the switch more convenient and comfortable to use.
Weights & Dimensions

| Height | 43”,63" |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Length | 16" |
| Width | 16" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 43",64" |
| Color | White |
| Power Source | Plug In Electric |
| Color Temperature | White Light |
| Fixture Type | Unique |
| Shade Material | Plastic |
| Fixture Height | 49 Inch & Under,60 to 69 Inch |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Plastic |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Shape | Novelty |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Foot |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service