1
/
11
1
/
11
$138.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$138.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$138.99
Price After Coupon
$138.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21655770
This wall lamp features an elegant vintage design that blends modern and classic elements, making it the perfect addition to any bedroom or lounge area. The detailed crystal lampshade combined with the brass arm emits a warm and tranquil glow, creating a welcoming home atmosphere.
- The perfect combination of retro design and modern style makes it the highlight of a stylish home.
- Made of high-quality brass, it is long-lasting and adds a touch of luxury.
- The clear crystal lampshade design provides soft light and enhances the quality of the space.
- Suitable for bedrooms, hallways, and living rooms, perfect decoration for various interior environments.
- Easy to install and maintain, bringing convenience and beauty to life.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 6.5" |
| Height | 6" |
| Length | 8.5" |
| Width | 6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Dome |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Transparent |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Glass Type | Clear Glass |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Metal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service