1
/
20
1
/
20
$62.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$62.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$62.99
Price After Coupon
$62.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$207.99
70% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21661564
Made of high-quality metal, this modern wall lamp displays a unique style of elegance and fashion. Its flexible swing arm design allows you to easily adjust the light angle to perfectly adapt to different interior decorations, especially suitable for living rooms or study rooms.
- Modern design style: Combining simplicity and fashion sense, it perfectly fits any modern home decoration style.
- High-quality metal material: durable and elegant, ensuring long service life.
- Adapt to various scenes: suitable for various indoor occasions such as living room, study, etc. to enhance the atmosphere of the space.
- Flexible swing arm design: easily adjust the light angle to meet different lighting needs.
- Multiple Voltage Options: Compatible with 110V-120V and 220V-240V voltages, suitable for global users.
Weights & Dimensions

| Arm Length | 16" |
| Backplate Width | 5.5" |
| Fixture Depth | 24" |
| Height | 8" |
| Length | 7" |
| Width | 24" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Arm Length Adjustable |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cone |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Black-Gold,Gold,Gold-Black,Pink,Red,Red/ Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Black,Gold,Pink,Red |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service