1
/
10
1
/
10
$63.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$63.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$63.99
Price After Coupon
$63.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21718335
This vintage brass wall lamp, with its unique glass lampshade design, perfectly blends into the warmth of modern homes. This wall lamp presents an elegant vintage style while being both practical and decorative. Whether it is a bedroom, living room, or hallway, it can add a unique charm and soft lighting to your interior space. The glass lampshade emits soft light, bringing a cozy atmosphere to the entire room, and is perfect for any home style.
- Retro design style makes your home more stylish.
- Made of fine brass, ensuring quality and durability.
- A unique glass lampshade provides soft and even light.
- Suitable for a variety of home scenes, increasing the decorativeness of the space.
- Easy to install, convenient for daily home use.
Weights & Dimensions

| Width | 5" |
| Length | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Amber,Blue,Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Material | Glass |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Design | Pullswitch Included,Pullswitch Not Included |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Switch Type | No Switch,Pull Chain |
| Fixture Type | Globe |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service