1
/
17
1
/
17
$176.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$176.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$176.99
Price After Coupon
$176.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21679361
This vintage-style swing arm wall lamp seamlessly blends elegance and functionality to enhance your modern bedroom. The unique brass base and glass shade make the overall design highly decorative while providing soft and practical lighting. Whether it is used for bedside reading or as a living room embellishment, this wall lamp is perfect for taking your home environment to the next level.
- The retro design style is integrated with modern elements to add elegance to the room.
- Made of high-quality brass and glass, it is durable and easy to maintain.
- The swingarm design supports flexible adjustment to meet lighting needs at different angles.
- As a decorative wall lamp, it enhances the beauty of the space and becomes the focus of attention.
- It has various applicable scenarios and can perfectly adapt to bedrooms, living rooms, and corridors, and is highly practical.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 5.5" |
| Height | 9" |
| Length | 5",9" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cone,Cylinder,Geometric |
| Switch Type | Pull Chain |
| Size | 5",5.5",9" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Walnut |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Ceramics |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service