1
/
9
1
/
9
$226.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $40.86 Coupon
Coupons Details
$186.13
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$226.99
18%
Off Over $0.00
-$40.86
Price After Coupon
$186.13
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$374.99
39% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21078694
This classic Post Cap lamp is beautifully designed and made of black metal. It adds an elegant touch to your outdoor space, combining practicality with decoration.
- The design style is elegant and retro, giving a unique historical feeling to your terrace, garden or courtyard.
- The black metal material is sturdy and durable, suitable for long-term outdoor use, and is not afraid of wind and rain erosion.
- Suitable for use in a variety of scenes, including fences, courtyards, terraces, etc., allowing the light to illuminate every beautiful night.
- The decorative effect is remarkable, and the exquisite details make any outdoor space more attractive and lively.
- The automatic opening and closing design is energy-saving and environmentally friendly, and the light is soft, ensuring the best lighting effect.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Quantity | 1 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Width | 7.5" |
| Fixture Height | 14" |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Material | Metal |
| Bulb Type | Tungsten Filament Bulb/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Black,Bronze |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service