1
/
14
1
/
14
$74.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$74.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$74.99
Price After Coupon
$74.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21705906
This wall lamp exudes an elegant and nostalgic atmosphere with its classic lantern shape. The delicate metal hollow design, combined with the exquisite black finish, presents a noble and atmospheric visual effect. Its soft light is sprinkled around through the glass cover, which is not only a lighting tool, but also a decorative highlight.
- Made of high-quality black metal material, it has excellent durability and rust-proof performance, providing guarantee for long-term use.
- The design is inspired by traditional European lanterns, perfectly blending classic and modern elements, suitable for decoration in all styles.
- The glass cover can effectively protect the bulb, extend the service life of the lamp, and make the light softer and more pleasant.
- The simple installation design is quick and easy, suitable for use in a variety of indoor and outdoor occasions, such as courtyards, corridors and entrances.
- The waterproof design of the lamp enables it to maintain good performance in harsh outdoor weather, giving you peace of mind.
Weights & Dimensions

| Height | 13.5",16.5",21" |
| Width | 10",13.5",8.5" |
| Length | 10",5.5",6.5" |
| Backplate Width | 8.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear,White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 10",5.5",6.5" |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch,20 to 24 Inch |
| Glass Type | Clear Glass,White Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Glass Type | Frosted,Transparent |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service