1
/
16
1
/
16
$97.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$97.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$97.99
Price After Coupon
$97.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$277.99
65% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21744246
This Wall Sconce presents a vintage charm with its exquisite iron construction and elegant black appearance. Its lantern-like design not only brings a unique visual enjoyment, but also adds a classic touch to your outdoor environment. Whether decorating a courtyard or lighting up a corridor, this lamp can perfectly meet your needs.
- Elegant black powder coating increases rust resistance and greatly extends product life.
- The classic lantern design fits a variety of architectural styles, from modern to traditional.
- It emits soft and natural light, creating a warm ambience for your outdoor space.
- Easy installation design makes the installation process quick and easy.
- It has a wide range of applications and can be used in various outdoor scenes such as courtyards, balconies, villas, etc.
Weights & Dimensions

| Height | 17",18",23.5",24.5" |
| Width | 10",13.5" |
| Length | 6.5",9" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Industrial |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 20 Inch & Above,Small (15"-19" wide) |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch,20 to 24 Inch |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Glass Type | Transparent |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service