1
/
5
1
/
5
$66.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$66.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$66.99
Price After Coupon
$66.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$371.99
82% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU212539
This wall lamp features a classic brass texture combined with a clear glass lampshade, showing a refined and nostalgic design. The height-adjustable swing arm structure not only gives it flexible functionality, but also allows the light to be precisely directed to where it is needed, enhancing the practical taste of the home.
- The lamp arms are made of antique brass metal, highlighting the high-quality material selection and ensuring long-lasting durability.
- The transparent glass lampshade design provides clear and warm lighting effects, adding visual comfort.
- The adjustable arm length and angle design can meet different environments and needs, providing personalized lighting solutions.
- It is easy to install and is suitable for a variety of interior styles, enhancing the overall beauty of the space.
- The lamps are designed to save energy, which is environmentally friendly and reduces household electricity expenses.
Weights & Dimensions
| Arm Length | 8"+8" |
| Backplate Width | 4" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Feature | With Shade |
| Fixture Type | Swing Arm |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Color | Antique Brass |
| Material | Glass |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Glass |
| Style | Industrial |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service