1
/
19
1
/
19
$76.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $13.86 Coupon
Coupons Details
$63.13
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$76.99
18%
Off Over $0.00
-$13.86
Price After Coupon
$63.13
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$134.99
43% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21682316
This wall lamp combines retro charm with modern design. It uses a colorful mosaic pattern, which makes the light more charming when it passes through, and projects a soft artistic picture. Its main function is not limited to lighting, but also an eye-catching work of art, adding a unique visual enjoyment to your home space.
- The elegant retro design makes the home environment more artistic.
- Made of high-quality metal to ensure long-lasting durability.
- Colorful glass covers provide soft lighting effects.
- It has a wide range of applications and can be used as decoration in many places such as bedrooms and living rooms.
- The unique block structure design increases the three-dimensional sense of space.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 3" |
| Height | 9" |
| Length | 5.5" |
| Width | 3" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Transparent |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Shape | Rhombus,Square |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Multi-Color,Orange |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Multi-Color,Orange |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service