1
/
14
1
/
14
$130.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$130.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$130.99
Price After Coupon
$130.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$364.99
64% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21832301
This antique copper wall sconce with a clear glass shade is the perfect addition to your outdoor space, combining beauty and functionality. Its sturdy construction and classic geometric shape make it the perfect balance between modern and traditional styles.
- The classic retro design style adds a sense of history to the space.
- Made of high-quality brass, it is durable and weather-resistant.
- The clear glass shade provides ample yet soft lighting.
- Geometric shape design enhances the decorative beauty.
- Hardwired power supply ensures stable performance, suitable for outdoor wall use.
- Easy to install and maintain, convenient for daily cleaning.
Weights & Dimensions

| Height | 13.5" |
| Width | 2" |
| Length | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Brass |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service