1
/
17
1
/
17
$189.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$189.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$189.99
Price After Coupon
$189.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$328.99
42% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21705547
This wall light features an exquisite classical lantern design, perfectly blending modern technology with traditional art. Its striking black and bronze tones sparkle in the sun, as if flowing through time, and are suitable for outdoor decoration needs of various architectural styles.
- The elegant retro design adds a unique sense of history to the outdoor space.
- High quality metal and durable glass materials ensure the durability and long life of the product.
- Solar powered design, no wiring required, energy-saving and environmentally friendly.
- Built-in intelligent sensing function, it lights up automatically when it gets dark to provide safe lighting.
- The waterproof structure design can withstand various adverse weather conditions.
Weights & Dimensions

| Height | 12.5”,13.5" |
| Width | 9.5" |
| Length | 7" |
| Backplate Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 12.5",13.5" |
| Size | 9 Inch & Under |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Outdoor |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Glass Type | Transparent |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service