1
/
9
1
/
9
$144.26
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$144.26
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$144.26
Price After Coupon
$144.26
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$260.60
45% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21078820
This vintage style solar post light features a refined metal design and an elegant square shape to perfectly light up your living space.
- Elegant retro style, incorporating classics into the design and adding unique charm, enhancing the artistic sense of the courtyard or garden.
- High-quality metal material provides a sturdy and durable structure while showing exquisite craftsmanship details.
- Solar powered, environmentally friendly and energy-saving, no power connection required, automatic sensor opening, smart and convenient.
- The waterproof design is suitable for all weather conditions, ensuring the light stays bright and durable, regardless of wind and rain.
- Not only is it a practical lamp for your patio or garden, it is also a beautiful decorative piece that adds a warm and welcoming atmosphere to your outdoor space.
Weights & Dimensions
Specifications
What's Included
| Color | Black,Bronze |
| Bulb Type | LED Bulbs,LED/Incandescent/Fluorescent |
| Material | Metal |
| Size | 7",10",12",15.5",19.5" |
| Power Source | Direct Wired Electric,Solar |
| Fixture Height | 6.5",8.5",10",13",17.5",7",10.5",14",18.5" |
| Width | 7",10",12",15.5",19.5" |
| Bulb Included Or Not | Light Included,Light Not Included |
| Quantity | 1 |
| Color Temperature | Color-Changing |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service