1
/
20
1
/
20
$185.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $33.48 Coupon
Coupons Details
$152.51
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$185.99
18%
Off Over $0.00
-$33.48
Price After Coupon
$152.51
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$414.99
55% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21715014
This modern style chandelier perfectly combines glass lampshade and wooden elements. It is suitable for placement in kitchens and dining rooms, adding elegance and warmth to your home.
- The high-quality glass lampshade and wooden detail design show a simple yet elegant style.
- Compatible with a variety of light sources, including LED, incandescent and fluorescent lamps, to meet a variety of lighting needs.
- A variety of sizes are available to suit different space ranges and provide personalized choices.
- Hard-wire installation ensures stability and safety, suitable for a variety of home decoration styles.
Weights & Dimensions

| Length | 10",12",14",16" |
| Width | 10",12",14",16" |
| Fixture Height | 11",11.5",9",9.5" |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Size | 10",12",14",16" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Wood |
| Shade Material | Glass |
| Mounting Type | Rope |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service