1
/
10
1
/
10
$623.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $112.32 Coupon
Coupons Details
$511.67
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$623.99
18%
Off Over $0.00
-$112.32
Price After Coupon
$511.67
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,973.99
68% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21801974
With its vintage wood style and elegant shape, this corner cabinet transforms the corner of a room into a visual focal point, echoing the exquisite embossed glass back panel, giving the space a timeless classic beauty.
- Made of high-quality wood, it has a delicate touch and exudes a natural and warm atmosphere.
- Four open compartments provide ample display space for storing and displaying your favorite things.
- The structure is designed with an eye on space utilization and is ideal for creating a stylish corner in the bedroom or living room.
- It can adapt to various home styles, whether it is modern simplicity or retro feelings, and can be harmoniously matched.
- The overall structure is stable and reliable, ensuring an anti-dumping design, providing safety protection for daily use.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (50 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 67" (170 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 20"L x 20"W x 67"H |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Chests |
| Style | Scandinavian |
| Shape | Corner |
| Color | Vintage Color |
| Top Color | Brown |
| Base Color | Silver |
| Countertop Material | Boxwood,Rubber |
| Base Material | Metal |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Shelves |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service