1
/
14
1
/
14
$220.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $39.78 Coupon
Coupons Details
$181.21
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$220.99
18%
Off Over $0.00
-$39.78
Price After Coupon
$181.21
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,141.99
81% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21561742
Add a touch of elegance to your dining room with this vintage crystal chandelier, a perfect combination of classic design and modern style that emits a captivating glow.
- Classic retro style: Its unique design makes your home present a combination of fashion and classic.
- High-quality crystal material: Crystal beads have excellent light transmittance, creating a dazzling lighting effect.
- Multifunctional application scenarios: suitable for restaurants, living rooms, and other occasions, adding a sense of luxury to the space.
- Easy installation: reasonable structure design, simple and easy to install, saving time and effort.
- Elegant atmosphere enhancement: The perfect light distribution not only improves the overall brightness of the room but also enhances the artistic effect of the decoration.
Weights & Dimensions

| Length | 20",33.5",37.5" |
| Width | 20",33.5",37.5" |
| Fixture Height | 22",25.5",29.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 14" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Shadeless |
| Shade / Light Direction | Up |
| Fixture Type | Candelabra |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 4-Light,6-Light,8-Light |
| Shade Included | Without Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service