1
/
14
1
/
14
$130.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $23.58 Coupon
Coupons Details
$107.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$130.99
18%
Off Over $0.00
-$23.58
Price After Coupon
$107.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$204.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21648637
This vintage-style wall lamp perfectly combines the gorgeousness of crystal and the elegance of brass, creating a luxurious atmosphere for your bedroom and is the perfect choice for your home decoration.
- The retro design style highlights elegance and nobility and enhances the style of the room.
- High-quality crystal material, sparkling and sparkling, adds brilliant light to the room.
- Brass is durable and easy to clean, keeping its shine for a long time.
- The appearance of the candlestick bulb and the soft light make it more cozy and suitable for bedroom use.
- Hard-wired design ensures safety and stability, suitable for residential use.
Weights & Dimensions

| Height | 12.5” |
| Length | 14.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Glass Type | Shadeless |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Included | Without Shade |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service