1
/
19
1
/
19
$64.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$64.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$64.99
Price After Coupon
$64.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$131.99
51% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21683458
This wall lamp with its elegant flower shape becomes the highlight of the bedroom space. The delicate glass lampshade emits a soft glow, adding a warm and retro atmosphere to the modern home. Its pink base is perfectly combined with exquisite design details, bringing users both visual and functional enjoyment.
- The elegant retro flower shape design highlights personality and unique taste.
- High-quality glass lampshade creates a soft and charming light atmosphere.
- Suitable for bedroom or living room, making your indoor environment more warm and comfortable.
- The pink base paired with design details adds romance and sophistication to the interior.
- Easy to install, suitable for integration into various home styles.
Weights & Dimensions

| Height | 16.5",18" |
| Length | 11" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | White Glass |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 6",11" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Pink,White |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service