1
/
22
1
/
22
$72.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$72.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$72.99
Price After Coupon
$72.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21432111
This modern linear vanity lamp exudes understated luxury and blends perfectly into any stylish shower room design. Its linear design not only adds a modern feel to the space but also efficiently provides bright lighting, making the entire bathroom space bright and fresh. Perfect for the bathroom design scheme of modern families, this lamp can easily blend in and enhance the overall decoration effect.
- The modern style design perfectly combines simplicity and fashion to enhance the taste of the space.
- High-quality metal material, durable and rust-resistant, suitable for humid bathroom environments.
- Silica Gel lampshade, soft light without glare, protects eyesight.
- Linear lamp structure, suitable for installation above or on both sides of the mirror to optimize the lighting effect.
- It is highly practical and suitable for 110V-120V and 220V-240V voltages.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 4" |
| Width | 2.5" |
| Length | 16",24",31.5",39.5" |
| Fixture Depth | 2.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Silica Gel |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black,Gold |
| Number of Lights | 2-Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 16",24",31.5",39.5" |
| Color Temperature | White Light,Warm Light,Third Gear Dimming |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Linear |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Feature | Integrated LED |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service