1
/
25
1
/
25
$93.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $16.92 Coupon
Coupons Details
$77.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$93.99
18%
Off Over $0.00
-$16.92
Price After Coupon
$77.07
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$151.99
38% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21712376
This bathroom vanity light adopts modern design, with elegant lines and simple shape, it becomes a smart light in the bathroom. Its main function is to provide bright and soft lighting effects, making every dressing and dressing as perfect as under natural light. Its modern appearance is undoubtedly a trend in a fashionable home environment.
- Design style: modern and simple, giving the space a sense of fashion.
- Material Quality: Use high-quality silicone lampshade to ensure durability and soft light.
- Features: Up and down two-way lighting, perfectly covering the makeup and washing areas.
- Decorative function: enhance the overall beauty and fashion of the bathroom.
- Practical value: Applicable to a variety of voltages, more flexible installation options.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Length | 16",22",31.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light,White Light |
| Size | 16",22",31.5" |
| Shape | Straight |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Material | Silica Gel |
| Material | Cast Iron |
| Number of Lights | 2-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service