1
/
4
1
/
4
$111.84
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$111.84
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$111.84
Price After Coupon
$111.84
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2176862
This modern wall lamp adds a touch of fashion to your home life with its simple and elegant design. The delicate luster of the metal and the soft glass ball lampshade complement each other, creating a warm and elegant atmosphere whether it is installed in the living room, bedroom, or corridor. It is not only a lighting fixture, but also a part of home decoration, making your living space more layered and personalized.
- Modern style design, simple yet elegant, suitable for a variety of home decoration styles.
- High-quality brass material ensures durability and long-term use, not easy to rust.
- Soft light is emitted through the glass globe lampshade, creating a warm and cozy atmosphere.
- Suitable for various scenes such as living room, bedroom, corridor, etc., to enhance the overall home style.
- It combines functionality and decoration, not only provides lighting but is also a work of art.
Weights & Dimensions
| Fixture Depth | 8" |
| Height | 14" |
| Width | 10" |
Specifications
What's Included
Features
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | With Shade |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Brass |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service