1
/
41
1
/
41
$83.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $15.12 Coupon
Coupons Details
$68.87
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$83.99
18%
Off Over $0.00
-$15.12
Price After Coupon
$68.87
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$395.99
79% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21081135
This vintage gold glass wall lamp with a delicate floral design instantly elevates your living room. It combines traditional style with modern LED technology to provide an elegant and energy-efficient lighting option.
- The classic retro design fits perfectly into a traditional style home.
- High-quality glass lampshade with excellent light transmittance, creating a warm atmosphere.
- Flexible LED light source selection to meet different lighting needs.
- The golden exquisite appearance adds a sense of luxury to the interior decoration.
- Suitable for a variety of occasions, perfect for living rooms, corridors, etc.
Weights & Dimensions
| Height | 4",13.5",15.5",17.5",16",16.5" |
| Length | 12",6" |
| Width | 5",5.5",6.5",6",18",14" |
Specifications
What's Included
Features
| Plug Type | Hardwired |
| Shape | A,B,C,D,E,F,G,H,I |
| Fixture Height | 9 Inch & Under,10 to 14 Inch,15 to 19 Inch |
| Feature | With Shade |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Size | 5 to 9 Inch,Mini (Less than 14" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Shade Material | Glass |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service