1
/
24
1
/
24
$506.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $91.26 Coupon
Coupons Details
$415.73
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$506.99
18%
Off Over $0.00
-$91.26
Price After Coupon
$415.73
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,421.99
64% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21715335
This modern glass ball chandelier, with its unique design and simple lines, adds a sense of sophistication to your living room. The exquisite glass ball lampshade lights up your home space like a bright starry sky, showing unparalleled modern elegance.
- Selected high-quality glass material, the light is soft and bright.
- Modern design style, suitable for a variety of home decoration.
- Suitable for large spaces and can enhance the overall style of the space.
- The unique spherical design attracts attention.
- Adjustable height to meet different floor height requirements.
Weights & Dimensions

| Length | 27.5",34.5",43" |
| Width | 27.5",34.5",43" |
| Fixture Height | 15",18"(45.72cm),20" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | Clear,Smoke Grey |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | Clear Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Globe |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Black,Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Globe |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Number of Lights | 9-Light,12-Light,18-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service