1
/
9
1
/
9
$215.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$215.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$215.99
Price After Coupon
$215.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$368.99
41% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21963398
This modern rectangular side table, renowned for its simple and elegant design and high-quality materials, blends seamlessly into various home décor environments. Equipped with casters for easy movement, it also comes in a wide range of colors to suit diverse decorating needs.
- The caster design makes the side table easy to move, allowing it to be placed anywhere in the living room, study, or bedroom, greatly improving the convenience of life.
- The side table is rectangular in shape, with a tabletop made of high-quality wood that showcases the natural wood grain, adding a touch of natural warmth.
- The metal base increases the product's stability and durability, allowing it to remain stable and undisturbed during use.
- Available in a variety of colors, including black, ivory, and walnut, it can easily match both minimalist and modern styles.
- This side table is a good size and perfect for placing books, cups, or decorative lamps. It's an ideal companion next to the sofa, keeping everyday items within easy reach.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Table Top Color | Black,White,Brown |
| Base Color | Silver |
| Base Material | Metal |
| Product Type | Drink Table |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 24.5" (62 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Black,Ivory,Walnut |
| Table Base Type | Wheel |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service