1
/
14
1
/
14
$94.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $17.10 Coupon
Coupons Details
$77.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$94.99
18%
Off Over $0.00
-$17.10
Price After Coupon
$77.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$157.99
40% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21723877
The perfect blend of industrial design simplicity and style, these contemporary Glass Cylinder Vanity Lights feature clear glass shades to add a touch of modern elegance to your bathroom.
- Design Style: Modern industrial style, perfect blend with any modern home decor.
- Material Quality: High-quality metal structure with clear glass lampshade, durable and beautiful.
- Functional features: The lamp adopts standard voltage selection to meet the power needs of various households.
- Decorative effect: Suitable for use above bathroom mirrors to enhance the overall sense of space design.
- Practical value: Suitable for a variety of scenarios, providing sufficient and soft lighting for your home.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 8",9" |
| Width | 5" |
| Length | 20",4" |
Specifications
What's Included
Features
| Style | Modern |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black |
| Number of Lights | 1-Light,3-Light |
| Shade / Light Direction | Down |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Glass Type | Clear Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Shape | Straight |
| Size | 5 to 9 Inch,Medium (20"-25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service