1
/
22
1
/
22
$46.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$46.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$46.99
Price After Coupon
$46.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21380467
This modern metal bathroom mirror lamp, with its exquisite black tone and simple and elegant design, adds a touch of elegance and practicality to your home. With its unique caged design, this lamp is not only a visual highlight in modern home decoration but also a practical lighting tool to illuminate your daily washing time.
- This lamp adopts a modern industrial style, with simple and neat lines, suitable for the decoration style of all modern homes.
- Made of high-quality black metal and iron lampshade, it is sturdy, durable, and rust-proof to ensure long-lasting use.
- Suitable for a variety of voltages (110V-120V, 220V-240V) to meet the needs of global customers.
- This lamp can be used as an important part of interior decoration in bathrooms, bedrooms, etc., enhancing the overall luxurious atmosphere of the space.
- The mirror light is specially designed for the bathroom, with good waterproof performance, ensuring safe use in humid environments.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 6" |
| Fixture Height | 9" |
| Length | 14.5",24.5",32.5",5" |
| Shade Height | 9" |
| Width | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Caged |
| Shape | Straight |
| Size | 5 to 9 Inch,Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide),Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light,3-Light,4-Light |
| Shade Color | Black |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service