1
/
32
1
/
32
$382.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $68.94 Coupon
Coupons Details
$314.05
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$382.99
18%
Off Over $0.00
-$68.94
Price After Coupon
$314.05
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,090.99
65% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21848733
This modern wooden sideboard combines practicality and design to suit any dining space. Not only does it provide a versatile storage solution, it also enhances the overall aesthetic of the dining room.
- Three built-in drawers and a cabinet with adjustable shelves provide ample storage space for a variety of tableware and tableware.
- The clear glass door design not only allows the contents inside to be clearly seen, but also adds a touch of elegance, making it perfect for displaying exquisite tableware or decorative items.
- Made from high-quality engineered wood, it's durable and built to withstand the rigors of daily use while retaining its beauty over time.
- The design of this sideboard is fashionable and modern, suitable for a variety of home decoration styles, and can become a visual focal point in any dining occasion.
- Whether for everyday use or for displaying food on special occasions, this sideboard is the perfect addition to your dining experience.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm),11.5" (29.5 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 31"L x 16"W x 35"H,39"L x 12"W x 35"H,39"L x 16"W x 35"H,47"L x 16"W x 35"H,55"L x 12"W x 35"H,55"L x 16"W x 35"H,63"L x 12"W x 35"H,63"L x 16"W x 35"H,71"L x 12"W x 35"H,71"L x 16"W x 35"H,31"L x 12"W x 35"H,47.2"L x 11.6"W x 35.4"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Free Standing | Freestanding |
| Storage Included | Storage Included |
| Doors Included | With Door(s) |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service