1
/
28
1
/
28
$151.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$151.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$151.99
Price After Coupon
$151.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$175.99
14% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21536660
This modern cube bookshelf perfectly combines functionality and aesthetics with its minimalist and stylish design. The open back panel not only makes the space feel more open but also adds visual depth.
- Modern design is suitable for all kinds of home décor, whether it's the living room, study, or bedroom, it can enhance the overall atmosphere of the room.
- Made from high-quality wood, ensuring durability and sturdiness, while the natural grain of the wood adds an elegant touch to the bookshelf.
- The variety of sizes available allows it to adapt to different space requirements, making it flexible for use in both narrow corners and larger spaces.
- The open design allows you to display your collections or books as you like, easily creating a unique reading corner.
- The multi-layer design increases storage flexibility, allowing for adjustments as needed and effectively organizing space to prevent clutter from accumulating.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),14" (36 cm),35.5" (90 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 6" (15 cm),18" (45 cm),7" (18 cm),14" (35 cm),14" (36 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 17.7"L x 11.8"W x 14.2"H,35"L x 12"W x 7"H,35.4"L x 11.8"W x 13.8"H,14"L x 12"W x 18"H,18"L x 12"W x 6"H |
| Color | Black,Natural Finish |
| Style | Modern |
| Product Type | Cube |
| Orientation | Horizontal,Vertical |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Open Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 20 in.),Standard (20-50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.) |
| Number of Drawers | 1,Drawer Not Included |
| Number of Shelves | 1,3,Shelf Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included,Drawers Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service