1
/
8
1
/
8
$449.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$449.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$449.99
Price After Coupon
$449.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21571380
This cabinet perfectly blends with modern design with its simple white tone, giving the space a soft and elegant atmosphere, suitable for various interior styles. The cabinet is as pure as daylight, the design lines are smooth and elegant, and every detail reflects the elegant style.
- Made of high-quality wood, it has a smooth surface and a warm texture, bringing you both visual and tactile enjoyment.
- The corner design saves space while providing generous storage functionality.
- Both open and closed storage areas make it easy to display and store personal items.
- Suitable for a variety of usage scenarios, from living rooms to bedrooms, adding practicality and beauty to your home.
- The three anti-slip legs to improve safety and protect the floor from damage.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 70" (177.2 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | White |
| Base Material | Wood |
| Color | White |
| Countertop Material | Wood |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Corner |
| Size | 16"L x 16"W x 70"H |
| Style | Modern |
| Top Color | White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service