1
/
20
1
/
20
$1,621.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $291.96 Coupon
Coupons Details
$1,330.03
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,621.99
18%
Off Over $0.00
-$291.96
Price After Coupon
$1,330.03
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,705.99
56% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21665840
This cabinet is presented in a classic wooden style, bringing the warmth and stability of nature into the home environment. The exquisite design makes it the finishing touch of the living room or study.
- The design is elegant, perfectly blending classical and modern elements, adding grandeur to your room.
- High-quality hardwoods are selected with natural grain and fine touch to ensure durability and a premium look.
- The transparent glass door design makes it easy to display and access items while maintaining a dust-proof effect.
- The multi-level structure provides ample storage space for books, artworks and collectibles.
- It is highly versatile, suitable for home decoration in different styles, and can be used in a variety of functional occasions.
- High safety design, stable and sturdy, avoiding the potential risk of tipping accidents.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 46.5" (118 cm),60.5" (154 cm),75" (190 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | Brown |
| Base Material | Wood |
| Color | Brown |
| Countertop Material | Wood |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 23.6"L x 15.7"W x 46.5"H,23.6"L x 15.7"W x 60.6"H,24"L x 16"W x 75"H,31"L x 16"W x 75"H,31.5"L x 15.7"W x 46.5"H,31.5"L x 15.7"W x 60.6"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Brown |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service