1
/
14
1
/
14
$685.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $123.48 Coupon
Coupons Details
$562.51
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$685.99
18%
Off Over $0.00
-$123.48
Price After Coupon
$562.51
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,592.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21708106
This storage cabinet is refreshing with its classic and modern design, which cleverly combines simplicity and atmosphere. The warm wood color is matched with the soft white panel, presenting a natural and harmonious visual effect, which is suitable for traditional home style and can also be perfectly integrated into modern home decoration.
- The wood is of high quality, strong and durable, while emitting a natural wood fragrance, filling the room with a natural atmosphere.
- Abundant storage space, with reasonably designed doors and drawers, facilitates classification and storage, keeping the room tidy and tidy.
- Every detail has been carefully crafted, and the graceful curve design makes the entire cabinet more beautiful, enhancing the high-end feel of the home.
- The cabinet surface is smooth and flat, easy to clean, and daily maintenance is simple and worry-free, keeping it bright and beautiful.
- The anti-slip design ensures safe use and is suitable for a variety of scenarios such as living rooms and bedrooms. It is the best choice for home storage.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 29.5" (75 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 39" (100 cm),53" (134 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16.5" (42 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Leg Height - Top to Bottom | 6" (15 cm) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | Brown,Natural |
| Base Material | Wood |
| Color | Natural,Natural/ White,Walnut,Walnut/ White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Large (Over 42 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 39.4"L x 16.5"W x 29.5"H,52.8"L x 16.5"W x 29.5"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Brown,Natural |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Number of Cabinets | 1,2 |
| Number of Drawers | 4 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service