1
/
13
1
/
13
$352.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $63.54 Coupon
Coupons Details
$289.45
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$352.99
18%
Off Over $0.00
-$63.54
Price After Coupon
$289.45
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$620.99
43% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21609387
This modern vanity mirror light is the perfect blend of style and functionality with its unique oval design and sophisticated white silicone shade. Whether in the bathroom or bedroom, this light fixture will add an elegant and modern touch to your space.
- Fashionable oval design, suitable for various modern decoration styles.
- Integrated LED lights provide energy-saving and efficient lighting effects.
- High-quality metal combined with white silicone, durable and beautiful.
- Suitable for bathrooms, bedrooms, and other places to enhance the style of the space.
- Easy to install, economical and practical, and improves the quality of life.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 1.5" |
| Fixture Height | 16" |
| Length | 5" |
| Width | 1.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Feature | Integrated LED |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Geometric |
| Shape | Straight |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Coppery |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Silica Gel |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore