1
/
20
1
/
20
$326.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$326.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$326.99
Price After Coupon
$326.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$574.99
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21668068
This bedside table is known for its classic design and delicate workmanship, adding a touch of elegant classicism to your bedroom. Its exquisite lines and solid structure combine perfectly, making it not only a practical piece of furniture, but also a work of art.
- Selected high-grade wood, delicate touch, strength and beauty, adding a sense of luxury to your furniture.
- The three-layer drawer design provides ample storage space to meet your daily storage needs.
- It is suitable for a variety of home styles and fits perfectly into modern or traditional bedroom environments.
- The four stable wooden feet provide excellent anti-dumping ability, allowing you to use it with peace of mind.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 21.5" (55 cm),23" (58 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),14" (35 cm),16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm),21.5" (55 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Baskets | Without Basket |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Swivel | Non-Swivel |
| Foldable | Non-Foldable |
| Built-in Outlet | Built-in Outlet Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.),Standard(23-28 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 12"L x 14"W x 23"H,14"L x 14"W x 23"H,16"L x 14"W x 22"H,16"L x 14"W x 23"H,18"L x 14"W x 22"H,18"L x 14"W x 23"H,20"L x 14"W x 22"H,21.7"L x 13.8"W x 21.7"H |
| Color | Black,Ivory,White |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service