1
/
14
1
/
14
$299.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$299.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$299.99
Price After Coupon
$299.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$907.99
67% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21698834
This corner cabinet shows unparalleled elegance with its classic wooden structure, adding a touch of chic to modern homes. Its simple and smooth lines and elegant curves bring any room a warm and harmonious atmosphere.
- The design style highlights classic and elegant, combined with modern lines, suitable for various home styles.
- High-quality wood material, it has a delicate touch, and strong durability, and exudes a high-end texture.
- Corner cabinet design makes full use of the space, provides abundant storage space, and improves the practicality of the room.
- The white coating gives it an elegant appearance, and it is easy to clean and maintain, keeping it looking as bright as new for a long time.
- Suitable for a variety of scenarios such as living room, bedroom, or office, combining practicality and beauty.
- The stable structure and anti-dumping design ensure safe use and bring a secure experience.
The design is ingenious, elegant, and delicate, suitable for all decoration styles, making your home environment more elegant.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 32" (82 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm),16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm),16" (40 cm),18" (45 cm),19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Design | Free Standing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Design | Straight Legs |
| Foot/Leg Material | Metal |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Base Color | Silver |
| Base Material | Metal |
| Color | Brown,Light Walnut,White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Corner |
| Size | 12"L x 12"W x 32"H,16"L x 16"W x 32"H,18"L x 18"W x 32"H,20"L x 20"W x 32"H,24"L x 24"W x 32"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Natural |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Number of Cabinets | 1 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service