1
/
12
1
/
12
$179.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $32.40 Coupon
Coupons Details
$147.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$179.99
18%
Off Over $0.00
-$32.40
Price After Coupon
$147.59
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$684.99
74% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21554313
Add elegance to your modern home with this Japanese wooden pendant lamp, inspired by traditional paper umbrella designs, combining art and functionality.
- It uses high-grade wood with natural texture, showing warm light and shadow effects, increasing the comfortable atmosphere in the room.
- It is suitable for a variety of usage scenarios and can be perfectly integrated into restaurants, kitchens, and bedrooms.
- Available in walnut and wood colors, with flexible sizes, it is easier to match with different styles of decoration.
- The unique umbrella design is not only a lighting tool, but also a work of art that highlights your taste for life.
Weights & Dimensions

| Length | 16" |
| Width | 16" |
| Fixture Height | 6" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cone |
| Feature | Hanging |
| Glass Type | With Shade |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Walnut,Wood Color |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Solid Wood |
| Shade Color | Walnut,Wood |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore