1
/
15
1
/
15
$1,178.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,178.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,178.99
Price After Coupon
$1,178.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,707.99
31% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21481218
This classic corner showcase, with its elegant design and smooth wooden surface, perfectly combines modernity and tradition, becoming a silent work of art in the room. The overall use of smooth lines and charming white tones not only adds a three-dimensional sense of space, but also reveals a sense of tranquility.
- Made of high-quality wood, it ensures durability and stability, while the glass door design enhances the display effect.
- The cabinet is designed to be both aesthetically pleasing and practical, and the multi-layer storage space provides an ideal display platform for your collections.
- The door design that opens and closes smoothly ensures safety while providing a comfortable experience during use.
- It is suitable for a variety of scenarios, from living rooms to study rooms, and can be perfectly integrated into both art display and daily necessities storage.
- The anti-dumping device enhances the safety and stability during use, making it particularly suitable for home use.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 79" (200 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Base Color | White |
| Base Material | Wood |
| Color | Ivory,White |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Corner |
| Style | Modern |
| Top Color | White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service