1
/
12
1
/
12
$278.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$278.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$278.99
Price After Coupon
$278.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$566.99
51% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21697951
This modern round wooden side table with an elegant base design will add a touch of natural elegance to your living room.
- The solid wood material ensures durability and longevity while adding a warm feel to the interior with its natural tones.
- The unique asymmetrical design makes this table visually more eye-catching and a highlight in any room.
- This side table is perfect to place next to your sofa as a light and practical place to place a coffee cup or a book.
- The simple yet unique design can be used as practical furniture or as a decoration to perfectly embellish your space.
Weights & Dimensions

| Height | Standard (18-28 in.),Tall (Over 28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.),Wide (Over 24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),23.5" (60 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (45 cm),23.5" (60 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 24" (61 cm),28" (72 cm),29" (73 cm) |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Flip Top | Unflip Top |
| Swivel | Non-Swivel |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Product Type | Chairside |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Wood |
| Base Color | Black |
| Table Top Material | Wood |
| Table Top Color | Brown |
| Size | 18"L x 18"W x 24"H,23.6"L x 23.6"W x 28.3"H,27.6"L x 27.6"W x 28.7"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Brown |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Free Form |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service