1
/
21
1
/
21
$204.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$204.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$204.99
Price After Coupon
$204.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$274.99
25% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21512569
This classic wall-mounted display cabinet is the perfect choice for home decoration with its elegant design and practical functions. It can not only perfectly display your collections, but also add a classic charm to your home.
- Made of medium-colored pine, it highlights the warm, natural wood grain and adds a cozy and harmonious atmosphere to any room.
- The multi-layer design provides enough space to store and display items of various sizes, whether precious collections or daily necessities, and they can all be well organized.
- The flexible design of two to five layers meets different storage and display needs and can be freely adjusted according to the number and size of your collections.
- The wall-mounted structure not only saves floor space but also enhances safety, avoiding damage caused by accidental collisions and ensuring that your collections are properly protected.
Weights & Dimensions

| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 14" (36 cm),22" (55.5 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (49.4 cm),13" (34 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 6.5" (17 cm),5.5" (14 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Short (Under 45 in.) |
| Size | 13"L x 6"W x 22"H,19"L x 7"W x 14"H |
| Color | Brown |
| Design | Floating Mount |
| Material | Wood |
| Product Type | Display Stand |
| Purposeful Distressing Type | Distressed Wood |
| Style | Traditional |
| Wood Tone | Medium Wood |
| Wood Type | Pine |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Feature | Wall Mount |
| Number of Shelves | 5,2 |
| Open Storage | Open Storage |
| Shelf Material | Wood |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service