1
/
19
1
/
19
$429.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $77.40 Coupon
Coupons Details
$352.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$429.99
18%
Off Over $0.00
-$77.40
Price After Coupon
$352.59
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$991.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21664138
This modern-style golden glass wall lamp combines elegance and practicality. It is not only a lighting tool but also a decoration.
- Modern design style, the combination of gold and glass, highlights the sophistication and fashion, suitable for any modern home decoration.
- The lampshade is made of high-quality glass with strong light transmittance and soft light, creating a warm atmosphere.
- Suitable for a variety of scenes, such as bathrooms, corridors, or living rooms, adding highlights to the room.
- Compatible with various bulb types such as LED, incandescent, and fluorescent lamps to meet different lighting needs.
- It adopts ts hard-wire connection, which is easy to install and suitable for DIY home improvement projects.
- Designed with a compact size, it is suitable for installation in areas with small spaces, providing flexible usage possibilities.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 7" |
| Fixture Depth | 11",8.5" |
| Length | 15.5",7" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | With Shade |
| Shape | Arc |
| Size | 5 to 9 Inch,Small (15"-19" wide) |
| Design | Switch Included,Switch Not Included |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service