1
/
11
1
/
11
$241.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$241.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$241.99
Price After Coupon
$241.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$358.99
33% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2127426
This modern golden LED vanity light is made of high-quality metal material, with a refined and elegant appearance, suitable for modern home decoration style.
- LED bulbs are not only energy-saving and environmentally friendly, but also provide warm and soft light, creating an ideal lighting environment for makeup and grooming.
- The gold finish adds a touch of luxury to the entire bathroom, giving your bathroom a unique style.
- The lamp has a simple and modern design and is suitable for installation on a variety of occasions, especially in front of the bathroom makeup mirror.
- It supports dual voltages of 110V-120V and 220V-240V and can meet the power needs of different regions.
- Installation is simple and comes with detailed installation instructions, which can be easily completed without complicated tools.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Width | 25",19.5" |
| Shade Height | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Style | Colonial |
| Material | Metal |
| Color | Brass |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Size | 25",19.5" |
| Color Temperature | Warm Light |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service