1
/
16
1
/
16
$318.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $57.42 Coupon
Coupons Details
$261.57
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$318.99
18%
Off Over $0.00
-$57.42
Price After Coupon
$261.57
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$520.99
39% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21876034
Designed in Scandinavian style, this bookshelf fits perfectly into a modern home environment, offering a simple yet elegant visual experience.
- It is highly multifunctional and can be used not only for book storage but also as a display stand for decorative items.
- The steel frame ensures the stability and safety of the structure, providing a long-lasting and durable use experience.
- The installation is simple and convenient, suitable for any family member to assemble by themselves.
- It is suitable for a variety of scenarios, such as living room, bedroom or study, making it a flexible choice for home layout.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 32.5" (83 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (41 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 34" (86.5 cm),35.5" (90 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,White,Wood Grain Color |
| Style | Scandinavian |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Metal |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Open Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Included,Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included,Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore