1
/
11
1
/
11
$520.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $93.78 Coupon
Coupons Details
$427.21
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$520.99
18%
Off Over $0.00
-$93.78
Price After Coupon
$427.21
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$952.99
45% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21877944
This modern sideboard, with its elegant design and practical functionality, adds chic charm and practical value to your dining room.
- The sturdy wooden countertop not only provides extra workspace but can also be used to display your favorite decorations or festive tableware.
- The glass panel door design allows you to easily display and access items inside while enhancing the overall visual level.
- Flexible adjustable partitions allow you to freely adjust according to different storage needs to ensure maximum space utilization.
- The two equipped drawers provide additional storage solutions for your cutlery, napkins, and other small items, making daily organization easier.
- The compact shape of this cabinet is particularly suitable for dining rooms with limited space and is an ideal choice for small apartments and exquisite spaces.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 72.5" (184 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Brown |
| Size | 28"L x 16"W x 72"H,24"L x 16"W x 72"H,19.7"L x 15.7"W x 72.4"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Outdoor Use | No |
| Pull Out Shelves | Not Pull-Out Shelf |
| Wall Bridge | Not Wall Bridge |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Free Standing | Freestanding |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service