1
/
13
1
/
13
$197.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$197.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$197.99
Price After Coupon
$197.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$335.99
41% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21683286
With its exquisite design, this wall lamp adds a touch of fashion to your interior space with its modern and simple shape. The metal material combined with the lively color is full of artistic sense.
- High-quality metal material, smooth feel and durable, ensuring the long-term use and aesthetics of the product.
- The rotating design allows for flexible adjustment of the lighting direction to meet the lighting needs of different occasions, whether for reading or creating an atmosphere.
- Soft lighting and energy-saving design contribute to environmental protection.
- The minimalist aesthetic of industrial style is suitable for modern interior decoration and can be easily matched with many home styles.
- Easy to install, equipped with complete installation accessories, even first-time users can easily install it and experience the surprise brought by its high quality.
Weights & Dimensions

| Height | 6.5" |
| Length | 6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Color Temperature | Warm Light |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Green,Orange,White |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Acrylic |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service