1
/
19
1
/
19
$291.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$291.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$291.99
Price After Coupon
$291.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$578.99
50% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21586558
This bedside table stands out for its modern and simple design style. The noble and elegant lines complement the soft tones, as if adding a touch of harmony and tranquility to the bedroom.
- Carefully crafted from leather, it feels delicate and warm, which not only improves the overall texture but also ensures long-term durability.
- The drawer design provides abundant storage space and can easily accommodate a variety of items, making the bedroom more tidy and organized.
- The combination of smooth surface and stylish handle gives people a double enjoyment of vision and touch. It is easy to operate and full of modern sense.
- The classic design is a perfect match for both simple and modern home styles and traditional and warm interior designs.
- The easy access under the reading light at night adds a sense of comfort and convenience on the basis of practicality.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Size | 18"L x 16"W x 19"H,20"L x 16"W x 19"H |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Color | Beige,Blue,Dark Gray,Green,Medium Grey,Off-White,Orange |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Wood Tone | Light Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service