1
/
14
1
/
14
$209.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$209.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$209.99
Price After Coupon
$209.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$440.99
52% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21705928
This modern wooden round side table will add a touch of style to your living room with its simple yet sophisticated design. The beautiful black wooden tabletop paired with triangular wooden legs creates an elegant modern aesthetic that will fit in perfectly with any home decor style.
- Modern style, suitable for many home decoration styles.
- Made of high-quality wood, it is durable and has a long service life.
- The round tabletop is extra safe and less prone to collision.
- The triangular table leg design enhances stability and makes it safer to use.
- Suitable for living room, bedroom or small space, providing you with more placement options.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.) |
| Length | Small (Under 14 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Removable Tray | Non-removable Tray |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Flip Top | Unflip Top |
| Swivel | Non-Swivel |
| Usage | Living Room |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Product Type | Chairside |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Base Color | Black,Brown,Natural |
| Table Top Color | Black,Brown,Natural Finish |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Wood |
| Table Top Material | Wood |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 14" (35 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 18" (45 cm) |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,Cherry Wood,Natural Finish,Walnut |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Three Leg |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service