1
/
15
1
/
15
$830.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $149.58 Coupon
Coupons Details
$681.41
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$830.99
18%
Off Over $0.00
-$149.58
Price After Coupon
$681.41
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,353.99
65% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210019369
This modern C-shaped side table combines a stone tabletop with stainless steel, showcasing a minimalist style that complements any home environment and exudes elegance.
- The round tabletop design provides ample surface space, making it suitable for displaying decorations or everyday necessities, thus increasing the convenience of home life.
- The unique C-shaped structure allows this side table to easily fit seamlessly next to sofas and beds, making full use of limited space and improving space utilization.
- The natural patterns of the stone give the tabletop a unique aesthetic, making it part of the interior decoration and enhancing the overall visual effect.
- The stainless steel base provides robust support, ensuring the product's durability and stability, and making it suitable for various usage scenarios such as living rooms and bedrooms.
- While maintaining an aesthetically pleasing appearance, this side table is also designed for practicality, making it suitable as a temporary desk or workspace to meet diverse needs.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Standard (18-28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Size | 19.7"L x 19.7"W x 19.7"H,19.7"L x 19.7"W x 23.5"H |
| Table Top Color | Multiple Colour |
| Table Top Material | Stone |
| Base Color | Silver |
| Base Material | Stainless Steel |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Drink Table |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (50 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm),23.5" (60 cm) |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Modern |
| Top Shape | Round |
| Color | Stainless Steel/ Gray,Stainless Steel/ Black/ White,Stainless Steel/ White/ Black |
| Table Base Type | C Table |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service