1
/
6
1
/
6
$214.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $38.70 Coupon
Coupons Details
$176.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$214.99
18%
Off Over $0.00
-$38.70
Price After Coupon
$176.29
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$696.99
69% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2148760
This table lamp is designed in a modern and simple style, combined with a classic crystal base, perfectly showing elegance and fashion. The lampshade is made of gorgeous red exquisite fabric, as if adding a touch of warm color to the room. Under the light, the crystal clear material is more noble. Whether in the bedroom or the living room, it can bring an extraordinary sense of art to your interior space.
- Its elegant modern design will blend in perfectly with any home environment.
- The high-quality crystal material and fabric lampshade show the luxurious texture of the lamp.
- Compatible with a variety of bulbs (LED/incandescent/fluorescent), flexibly meeting various light source requirements.
- Applicable to various voltages (220V-240V, 110V-120V), universally used worldwide, easy to install.
- It has decorative and practical value, adding a touch of modern elegance to bedrooms, living rooms and other scenes.
Weights & Dimensions
| Length | 25",23" |
| Width | 15",14" |
Specifications
What's Included
Features
| Style | Modern |
| Shade Color | Red |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Shape | Barrel |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Size | 25",23" |
| Color | Red |
| Material | Crystal |
| Fixture Height | 21 to 25 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service