1
/
11
1
/
11
$803.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$803.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$803.99
Price After Coupon
$803.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,244.99
64% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21620813
This modern small round oak side table features a unique design that is the perfect addition to any living room. The elegant white tabletop complements the black framed base, creating a visual contrast and balance that adds a stylish touch to your home space.
- Made from premium oak wood to ensure durability and long life.
- Simple and modern style design, easy to integrate into a variety of home decoration styles.
- Its small size makes it perfect for use in tight spaces, such as next to a sofa or bed.
- It can be used as a versatile side table or as a countertop to display unique decorative items.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.) |
| Length | Small (Under 14 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Table Top Material | Wood |
| Top Wood Species | Oak |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Oak |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Table Top Color | White |
| Base Color | Black |
| Overall Height - Top to Bottom | 14" (35 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 12" (30 cm) |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black and White |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Frame |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service