1
/
32
1
/
32
$303.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$303.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$303.99
Price After Coupon
$303.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$705.99
57% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21863307
This modern walnut cube storage bookcase perfectly combines simple design and practical function, suitable for a variety of home styles.
- Made of high-quality solid wood, it is durable and easy to maintain, ensuring stability and beauty in long-term use.
- The closed back design enhances structural stability while providing ample storage space to effectively keep books and items tidy.
- It is easy to install and suitable for various scenarios such as bedrooms, study rooms, living rooms, etc., and can flexibly configure the space.
- The spacing between bookshelves is reasonably designed to accommodate books and decorations of various sizes, with excellent display effects.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 28" (72 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 15" (38 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Walnut,Cherry Wood |
| Style | Modern |
| Product Type | Cube |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.) |
| Design | Glass Door,Vertical Partition,Cross Grid,Cabinet Included,Single Drawer,Magnetic,Double Drawers,Shelves Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Included,Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included,Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included,Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service